Monitorowanie EKG

Monitorowanie EKG

ECG monitoring
ECG monitoring

Z graficznym obrazem na EKG widać aktywności elektrycznej mięśnia sercowego. Zasada EKG oparty na fizycznym prawa, ruchomy przewód, który przechodzi między biegunami elektromagnesu, gdy przez jej zamienia elektrycznych przebiegów prądowych. EKG jest drukowane na papierze milimetrowym, co sprawia, że ​​łatwo określony czas trwania i amplitudy poszczególnych kompleksów, odstępów i segmentów. Czytając tętna EKG jest określona, ​​rytm, oś, a tam jest przerost i zawał serca.

Monitorowanie EKG, EKG przez okres 30-45 minut. Często pacjenci skarżą przyjść z serca pomijając, lub szybkie bicie serca, bez uprzedniej zapisach EKG nie stwierdzono zaburzenia rytmu serca. To dlatego, że właśnie wtedy, gdy pacjenci zrobili EKG arytmii i EKG taśmy czas nagrywania jest tylko kilka sekund. W taki zastosowano pacjenta, monitorowanie EKG przez pół godziny, prawie 70% przypadków typ zaburzenia rytmu serca. Krótkoterminowe pomocą EKG nie może ocenić serca ryzyko u osób bez objawów, nic lepszego niż uwagę faktów, takich jak to, czy pacjent jest palaczem, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi lub poziom cholesterolu lub w wywiadzie rodzinnym choroby serca. EKG nie jest zalecany do stosowania u pacjentów z niskim ryzykiem chorób serca.

Monitorowanie EKG pacjenta jest ważne w przypadku typu przemijające zaburzenia przewodzenia, choroba niedokrwienna serca.

Monitorowanie EKG nie jest używany do wyświetlania deformacji serca lub ciśnienia tętniczego krwi, ale do wyświetlania aktywności elektrycznej serca. W EKG są używane, elektrody, które są dołączone do kilku miejsc, zazwyczaj są tam 3 przewody, które łączą się z prawej ręki, lewej ręki i lewej strony. noga, ale jest monitorowanie EKG z 12 odprowadzeń. Aby mieć dobre połączenie pomiędzy elektrodami i skórą, monitorowanie EKG służy żel, który zmniejsza opór skóry, ponieważ jest to jedyny sposób na dokładne czytanie. Jeśli używasz 12 prowadzi monitorowania EKG z 12 elektrod rozmieszczonych wokół kończyn i na piersi można zaobserwować wiele wad.

Pacjent po przyjeździe, powszechnie jest połączony z dziesięciu samoprzylepnych elektrod i adapter EKG, który umożliwia bezprzewodowy monitorowania EKG we wszystkich urzędach, w całej przeglądu i dyskusji z kardiologa. Zaletą tego związku jest możliwość monitorowania długoterminowej.

Monitorowanie EKG ma specyficzną wartość diagnostyczną w następujących warunkach:

Zakłócenia generatora rytmu

Zaburzenia rytmu serca (zaburzenia rytmu serca lub zmienny rytm, tachykardia, lub szybkie bicie serca, bradykardia, lub wolne bicie serca, i pomijanie beats, blok serca, migotanie komór, migotanie przedsionków),

hipertrofia

Powolne przewodzenie impulsów potencjalnych działań poprzez przedsionków i komór

Niedokrwienna i zawał serca

Zapalenie osierdzia

Systemowe choroby serca

Zakłócenie równowagi elektrolitów

Każdy z tych wad i zaburzeń znajduje odzwierciedlenie w konkretnym i charakterystyczny sposób, aby nagrać na EKG i jego interpretacja może być szybko powołany na właściwą diagnozę.


Przepraszamy za ewentualne błędy ortograficzne. Ta strona jest przetłumaczona z "healtcare-center.blogspot" - ECG monitoring
Close