Pomostowania tętnic wieńcowych

Pomostowania tętnic wieńcowych

Bypass
Bypass

Pomostowania tętnic wieńcowych jest operacja na sercu na zniwelowanie zwężenia tętnic wieńcowych - naczyń krwionośnych, które zaopatrują serce. Aby ominąć ten stosuje tętnic lub żył pobranych z innych miejsc ciała, gdzie ich obecność nie jest konieczna. Boczną stosuje krwi powyżej zwężenia, prowadzić do zwężenia poniżej. Dlatego serce dostaje wystarczającej ilości tlenu potrzebnego do normalnej eksploatacji.

Obwodnica na sercu to operacja pacjent musi zapewnić normalne funkcjonowanie w życiu codziennym. Bypass rozwiązuje ból dławicy piersiowej, zapobiega zawał serca, oraz u pacjentów, którzy są już po zawale zapobiegania dalszemu pogarszaniu się czynności mięśnia sercowego. Ze względu na zakres rewaskularyzacji choroby jest najczęściej wykonywane zabieg na świecie.

Statków, które dalej ominąć przeszczepów. Istnieją dwa podstawowe rodzaje przeszczepów ręczna: żylne i tętnicze. Żylna ominąć przeszczepów ze względu na swoją charakterystykę niskim murem jakości i umieszczane na naczyniach wieńcowych o mniejszym znaczeniu. Tętniczych przeszczepów omijających są dłuższe i zapewnić lepsze przeżycie. Pomostów aortalno-wieńcowych jest najczęściej stosowany i umieszczony z przodu komory z gałęzi z lewej tętnicy wieńcowej. Odżywia przedniej ściany klatki piersiowej, z którego można zdjąć i łatwo przenieść do serca. Uznaje się powszechnie, i niemal obowiązkowy sposób pomostowe przód lewego oddziałów komorowych tętnic wieńcowych.

Obejście operacji trwa zwykle 3-5 godziny, w trakcie procedury pacjenta w znieczuleniu ogólnym. Działanie zaczyna się boczny równoległej pracy na przygotowanie i kończyn (piersi nóg lub rąk) w których biorą przeszczepów tętnic lub żył. Praca na piersi, należy rozpocząć od otwarcia mostka, która jest cięta pionowo, a przy pomocy specjalnie zaprojektowanych instrumentów krawędzi mostka do oddalają. Pozwala to chirurgowi swobodny dostęp do jamy osierdzia (osierdzia), otwierając ją dochodzimy do serca.

Podczas zabiegu bocznego, serce jest w spoczynku, a wszystkie istotne funkcje są obsługiwane przez urządzenia do krążenia pozaustrojowego. Urządzenie to zapewnia sztuczne natlenienia krwi przez fizjologicznym poziomie, a przepływ przez wszystkich części ciała, to jest zrozumiałe, dlaczego jest urządzenie nazywane slang sztuczne "heart-płuc." Ta forma sztucznego ruchu i umożliwia regulację temperatury ciała obniża się do poziomu hipotermii łagodnym, umiarkowanym lub głęboko. naczyń jest umieszczona na zacisk aorty wstępującej serca, który jest oddzielony od pozostałej obiegu krążenia ogólnoustrojowego. W ten sposób możliwe jest zatrzymanie serca, do podawania na zimno potasu w tętnicach wieńcowych. serce staje się nieruchomy i spokojny, ponieważ serce zatrzymuje się w fazie rozkurczu, który pozwala na pracę w cichym polu operacyjnym.

Chirurg obejściowy wieńcowej chirurgii serca rozpoczyna się na powierzchni, powyżej, tętnicach wieńcowych, o małej cięcia (nacięcie). Nacięcie rozszerza za pomocą specjalnych nożyczek o długości 5-8 mm, a następnie naczynie dawcy (tętnic lub żył), korzystających z materiałów specjalnych szwów w tętnicy wieńcowej. Po zakończeniu operacji chirurgicznej na sercu, usunięciu z aorty zacisku będzie ustalone normalne ukrwienie wieńcowych. Poprzez umieszczenie kanalizacji w osierdziu i przewody czasowego rozrusznika prowadzi w końcowej fazie operacji. Skrzynia jest zamknięta, a pacjent jest transportowany do intensywnej opieki medycznej, a tym samym kończy operację bocznego.

W większości przypadków, rutynowe ominięcie operacji na otwartym sercu, nie wymaga transfuzji krwi. Jeśli konieczna jest transfuzja, wiąże się z ryzykiem. Specjalne środki są wdrażane w celu zapobiegania zakażeniu materiałem zakaźnym we krwi.

Boczny jest zazwyczaj wykonywane na zatrzymania serca. Jednak w niektórych przypadkach jest możliwe do wykonania na obwodnicy pracy serca. Operacje na tzw. Bicia serca u pacjentów, którzy wymagają mniejszej ilości lub obejścia grupach ryzyka, jeśli jest to możliwe.

Pacjent powinien wiedzieć, że liczba osadzonych omija jest względne i nie zawsze odpowiada ciężkości choroby. Pacjent, który otrzymał cztery omija niekoniecznie jest "chory", niż tych, którzy otrzymali tylko jeden bypass. Stan tętnic wieńcowych, funkcja lewej komory i chorób towarzyszących, decyduje ciężkość pacjentów cardio przychodni.

Czas obwodnicy zależy od kilku czynników. Trzeba pamiętać, że z chirurgiem bocznego zwężającym tylko most, ale nie może zatrzymać postęp choroby, a nowe zwężenia mogą wystąpić w czasie w ramach obwodnicy. Również niektóre żyły ominąć krótszy niż tętnicze. Korzystanie z gałęzi tętnicy na przedniej komory z lewej tętnicy wieńcowej jest świętością. Pacjent po operacji pomostowania musi zasadniczo zmienić ich sposób życia i diety, aby przedłużyć maksymalny czas obwodnicy.

Minimalnie inwazyjne aortalno serca ma sam uprawnienia dla pacjenta, jak i konwencjonalnego obejściowy operacjach na otwartym sercu, lecz ma tę zaletę, że można go realizować w bicie serca. Pacjenci, którzy mają małoinwazyjne aortalno serca mieć lżejszy i krótszy odzysku i mniejszy ból podczas głębokiego oddychania po zabiegu. Minimalnie inwazyjna operacja bypass serca przynosi inne korzyści, takie jak krótszy pobyt w szpitalu po operacji, mniejsze szanse na infekcje, mniejsze krwawienie, i mniej kosztowne.

Powikłania po operacjach na otwartym sercu bocznego może przejawiać się w różnym stopniu. Jednakże, jeden z najprostszych klasyfikacji powikłań ich podział na dwie grupy, a nie: Lethal śmiertelne. Zgodnie śmiertelnych powikłań oznacza śmiertelne powikłania były bezpośrednią przyczyną śmierci pacjentów, i na szczęście, są one rzadkie. W drugim przypadku jest to drobne komplikacje, które znacząco nie zagrażają pacjentowi i nie wpływać na ich leczenie i rehabilitację. Duży problem powstaje, jeśli nie śmiertelne powikłania nie rozpoznał czasu i "Domino" terminy zasadę do poważnych zaburzeń w organizmie, które w niektórych przypadkach są zabójcze. Najczęstsze powikłania bypass podczas ręcznej operacji na otwartym sercu, jak zawał mięśnia sercowego, udaru mózgu, zaburzeń neurologicznych, problemów z płuc, infekcje, zaburzenia krwawienia i krzepnięcia krwi.

Odzyskiwanie po ręcznej operacji na otwartym sercu ma kilka faz i zależy zarówno od indywidualnych cech pacjenta oraz rodzaju i nasilenia działania. Po CABG, pacjent odczuwa gorsze, ale jest to tylko tymczasowe w wyniku urazu podczas operacji ręcznej. Dlatego we wszystkich szpitalach serca wykonywać przedoperacyjnego przygotowania pacjenta. Obejmuje on nie tylko higieniczne i dietetyczne przygotowania pacjenta, ale także szereg rozmów, w którym badania i psychologiczne przygotowanie chorych do operacji pomostowania. Podczas jego pobytu w klinice, pacjenci są stopniowo wprowadzane do podczas operacji pomostowania, leczenia w oddziałach intensywnej terapii, jak również środkami wczesnego rehabilitacji pooperacyjnej. Lekarze i pielęgniarki z ich porad i wskazówek wpływających Ci lepiej przygotować pacjentów do powrotu do domu i ich szybszego dostosowania się do środowiska, w którym żyli wcześniej. Odzyskiwanie z operacji pomostowania trwa kilka tygodni, w zależności od tego, czy jest ona otwarta aortalno serca lub małoinwazyjne aortalno serca. Po operacji pomostowania powinien dbać o wysoki poziom cholesterolu we krwi i diety dostosowanej do tego problemu. Po operacji pomostowania ważne jest, aby zwrócić uwagę na nadciśnienie tętnicze. Pacjenci po operacji pomostowania powinny regularnie ćwiczyć i utrzymać zdrową masę ciała. Bypass pacjentów chirurgii także należy regularnie odwiedzanych lekarzy, aby kontrolować stres, uczestniczy w programach rehabilitacyjnych i regularne do kontroli cukru we krwi. Pacjenci po CABG należy zwrócić uwagę na możliwe komplikacje i aby zgłosić zmianę swojego kardiologa. Ponadto, pacjenci muszą nosić Wibroizolacja w punkcie, w którym nogi żyły usunięto. Klatki piersiowej potrzeba kilku miesięcy, aby odzyskać od operacji pomostowania. Po operacji pomostowania, pacjenci mogą prowadzić normalne życie tylko w przypadku stosować się do zaleceń lekarza, o zdrowym życiu. Po CABG, są wolne od pacjentów i dusznicy bolesnej są mniejsze ryzyko wystąpienia zawału serca.


Przepraszamy za ewentualne błędy ortograficzne. Ta strona jest przetłumaczona z "healtcare-center.blogspot" - Bypass
Close