Stymulator serca

Stymulator serca

Pacemaker
Pacemaker

Gdy tętno jest bardzo powolna (zwykle mniej niż 60 uderzeń na minutę), organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu. Mniej tlenu powoduje objawy takie jak zawroty głowy, zmęczenie ekstremalnych, duszność lub omdlenia. Stan, gdy tętno jest bardzo powolny, a gdy objawy pojawiają się nazywa bardycardia które można wyleczyć z rozrusznika.

Serce nie może pracować bardzo powoli z kilku powodów.

Zespół chorego węzła zatokowego (lub dysfunkcja węzła zatokowego) występuje, gdy serce naturalny stymulator (węzła zatokowego) wysyła sygnały elektryczne bardzo powoli.

Cardiac Bloks występuje, gdy sygnały elektryczne emitowane przez węzeł zatokowy blokowane zanim dotrą do komór serca.

Ogólne przyczyny bradykardii

Dziedziczne wady serca.

Naturalny proces starzenia się.

Atak serca, który pozostawia blizny.

Czasami prawdziwa przyczyna nie może być ustalona.

Co to jest Pacemaker

Stymulatory zmniejszyć objawy bradykardii przez stymulowanie serce sygnałów elektrycznych, te rytmy pasujących metaboliczne zapotrzebowanie organizmu. Implantacji stymulatora jest proste i stosunkowo krótki zabieg, które przeprowadza się w sali operacyjnej, w znieczuleniu - pacjent jest aktywny i wiadomo, ale interwencji, ze względu na stosowane znieczulenia nie odczuwa bólu. W sali operacyjnej stymulatora jest x-ray, która umożliwia kardiolog widział wprowadzenie elektrod w sercu, urządzeń regulacyjnych wszczepione rozrusznik do monitorowania rytmu serca pacjenta i chirurgiczne.

Procedura stymulator

Jedna lub dwie elektrody rozrusznika jest wstawiony do żyły obszaru poniżej obojczyka i ścisnąć aż do wewnętrznej ściany lub prawego, komorę, w której jest ona ustalona. Wytyczne elektrod do serca jest kontrolowana przez promieni rentgenowskich. Generator Stymulator wszczepia się w niewielkiej "kieszeni" pod skórę i łączy się z elektrody włożonej do serca. Generator stymulatora jest dostosowane do optymalnego funkcjonowania, a następnie zszywane kieszeni podskórna.

Działania stymulującego, wraz z ustawieniem, trwa zazwyczaj od dwudziestu minut do półtorej godziny, w zależności od rodzaju elektrod stymulatora, pacjenta i struktury, a zwykle około pół godziny.

W ciągu najbliższych 24 do 48 godzin, na klatce piersiowej pacjenta z rozrusznikiem serca wszczepiono które pozostaje częściowo unieruchomiony w bandaż, który nie powinien być worek z piaskiem. Pacjent nie wyjść od 24 godziny po operacji stymulatora, na elektrody w sercu nie być wyprowadzane z optymalnych miejscach. Pacjent pozostaje w szpitalu pod nadzorem lekarza w ciągu kilku dni. Po uwolnieniu, pacjent powinien przyjść na regularne kontrole na harmonogramem ustalonym przez lekarza - kardiologa.

Każdy pacjent przy wypisie dostanie wydrukowaną kartę identyfikacyjną, a dla niektórych typów rozruszników oraz specjalnego "magnetycznego" kartę - jak kredytu - w przypadku gdy dane są przechowywane w formie elektronicznej na implantów ślimakowych. Pacjent, który został wszczepiony rozrusznik serca powinny zawsze nosić ze sobą kartę, w razie nieprzewidzianych problemów zdrowotnych, a nawet tych, którzy nie mają bezpośredniego połączenia z działaniem stymulatora.

Sprawdzanie działania i ewentualne zastąpienie generatora stymulatora

Pacjent, który ma wszczepiony stymulator powinien okresowo uczestniczyć w regularnych kontroli serwisowych, w celu sprawdzenia poprawności pracy rozrusznika i stan jego baterii. Tych regularnych badań kontrolnych w ogólnym planie lekarza specjalisty, który wykonał implantacji. Jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy, należy bez wahania natychmiast skontaktować się z lekarzem, który kontroluje swoje stymulatora.

Bateria wystarcza na kilka lat, w zależności od szybkości zużycia, modeli i sposobów pracy stymulatora. Nowoczesne baterie mogą trwać ponad dziesięć lat, ale to nie znaczy, że powinniśmy ignorować regularnych kontroli i czekać na baterii całkowicie rozładować. Ponieważ akumulator jest zamocowany w obudowie generatora, to musisz zmienić cały generator.

Pierwsze oznaki słabej baterii stymulatora nawiąże kardiolog zanim nawet czuć żadnych objawów. Wymiana Generator powodu pogorszenia baterii zgodzi się z lekarzem, który określi, że jest to konieczne i termin wizyty. Wymiana tylko jest niewielkie zabiegu chirurgicznego, są prostsze i krótsze niż implantacji. Po wymianie pacjenta generatory stymulatora zazwyczaj wraca do domu tego samego dnia, może ono pozostać dzień lub dwa.

Rozrusznika serca jest z jego struktura chroniona przed zakłóceniami, które mogą powodować, że urządzenia elektryczne znajdujące się w pobliżu. Jednak, jeśli uważasz, że to może być przyczyną twoich sporadyczne zawroty głowy i kołatanie serca, po prostu odejść od urządzeń elektrycznych lub go wyłączyć. Jeśli jest ingerencja zatrzyma a rozrusznik będzie działał normalnie. Urządzenia elektryczne nie mogą trwale uszkodzić rozrusznik. Większość urządzeń elektrycznych, z którymi codziennie przychodzi w kontakcie jest to bezpieczne i nie będzie kolidować z rozrusznika.

Koszt stymulatora

Ceny wahają się od rozruszników jest 30.000 dolarów do 40.000 dolarów plus dodatkowy koszt procedury stymulatora w zależności od miejsca, w którym osoba otrzymuje stymulatora.


Przepraszamy za ewentualne błędy ortograficzne. Ta strona jest przetłumaczona z "healtcare-center.blogspot" - Pacemaker
Close